Co o mně říkají

Pro lepší pochopení, co můžete očekávat od našeho společného setkávání, zde uvádím některé zkušenosti lidí, kteří ke mě docházejí na ošetření nebo se účastní mých kurzů

Po prvních ošetření shiatsu jsem začala lépe spát, což mi pomohlo se dostat z mlhy, která mi zahalovala myšlení a cítění. Díky vysvětlení fyzických a psychických souvislostí s orgány a (ne)tokem energie v těle, jsem se zaměřila na praktické kroky k uskutečňování svých vizí. Tím se začaly uzdravovat i další neduhy, pohnula jsem se celkově kupředu a přestala být všeobecně naštvaná. Stav po shiatsu beru především jako okno do jinam, ve kterém si mohu nacítit své tělo a psychické naladění ve funkčním stavu a připomenout si, že o tohle stojím. Jestli si za tím půjdu i sama je už na mně.
Alena
Zkušenost u Honzy pomocí metody Shiatsu mám pouze kladnou. Tuto terapii mohu jen doporučit. Pokaždé je pro mě jiná, něčím nová, ať jsou to pocity, emoce či fyzické probuzení. Honza je velice empatický, umí naslouchat a ví, co člověk v daný moment potřebuje. Cítím, jak se v těle rozpouštějí bloky, které jsem na začátku měla. A to i během terapie, které jsou občas silné a emočně výživné, zato účinné a Honza je vždy oporou. Po fyzické stránce je pro mě tato metoda velice příjemná, uvolňující a nabuzující klid a rovnováhu v těle. Jako masér jsem si Shiatsu zamilovala na první dotek🥰. Děkuji Honzo za tvou příjemnou energii, kterou lidem dáváš.
JanaMasér
V důsledku dlouhodobé poruchy spánku jsem se rozhodla vyhledat odbornou pomoc. Prášky na spaní přestaly zabírat někdy v roce 2004, a tak jsem se rozhodla pro alternativní metody, konkrétně pro shiatsu. Shiatsu je stimulace energetických bodů v těle, což má propláchnout zanesený meridiány, což má aktivovat samoléčebný procesy – takže kdyby nic jinýho, bude masáž, říkala jsem si a objednala se. Výsledky se dostavily zanedlouho. Jenže… není to úplně přesně to, co jsem očekávala. Jasně. Spím líp. Přestaly mi padat vlasy. V životě jsem neměla tak pevný nehty. Přešly mě občasný křeče, ekzém a taky jsem celá nějak splaskla, jak se můj zresetovaný organismus zbavil přebytečný vody. Ale o to nejde. Jo, teď přijde ta pohroma. Přestala jsem mít chuť na alkohol. Jdu do hospody, objednám si víno (navíc tady! ve Francii!!), nebo si chci dát panáka z Česka s láskou dopravený slivovice.. a ono to nejde. Tělo klade aktivní odpor. A já přitom piju tak ráda! Takže, přátelé, na alternativní medicínu bacha. Funguje to 🙂
Terezažurnalistka a spisovatelka
Uznávám klasickou medicínu a dva roky se snažím s praktickou lékařkou najít příčinu svých nespecifických bolestí břicha. Dva roky bez větších úspěchů, tak jsem s v loňském roce rozhodla pro alternativní metodu vyléčení se. V té době vyšel zajímavý článek o čínské medicíně, jejíž součástí jsou např. masáže shiatsu. I když samotná masáž „neléčí“, dovede spustit ozdravné procesy v těle a to mě zaujalo. Prošla jsem úvodním pohovorem a první reflexní masáží. Kromě toho, že to bylo velmi přjemné, bylo mi vysvětleno, co je v mém organizmu přetíženo a proč. Byl mi doporučen jídelníček, což bych čekala od svého enterogastrologa, ale nedočkala jsem se. Naučila jsem se správně dýchat. Po 4 návštěvách jsem méně unavená, lépe trávím, mám lepší náladu a zatím jsem bez bolestí. Navíc mi krátké „rekapitulační“ pohovory před masáží pomáhají i po psychické stránce, takže pro mě fungují návštěvy po všech stránkách výborně.
KateřinaOffice Manager
Chci ještě jednou poděkovat Honzovi za velmi pěkný kurz. Velmi oceňuji malý počet účastníků, díky kterému jsme mohli mít stále nápomocnou ruku lektora 🙂 Kurz mi přišel velmi praktický a cítím po něm, že vím, co mám dělat. Jasně, že to chce praxi, zažít mnoho nohou, ale příbuzní a kamarádi budou naštěstí trpělivými klienty:D Ale často zažiju seminář, po kterém mám hlavu jako pátrací balón a nevím, co mám dělat a to teď nemám. Za to mnohokrát děkuji. S velkou radostí budu doporučovat lidem kolem sebe.
Báralektorka jógy
Trpělivě, klidně a citlivě. Tak by se dal třemi slovy vyjádřit výklad Honzy Nováka na Kurzu reflexní terapie, který jsem právě absolvoval. Tři náročné dny, které si kromě nás, účastníků, snad nakonec užil i sám Honza při zkoušení našich dovedností na jeho těle. Sešla se fajn parta lidí, kterou provázela nejen důvěra a respekt vůči lektorovi, získaná od prvních okamžiků, ale i nadšení z nalezení toho správného reflexního bodu nebo úspěšné vsunutí prstů pod lopatku při jejím uvolňování. Ještě jednou dekuji za setkání. Bylo to úžasné!
MartinIT
Jemná a pevná péče. Citlivost, ticho, naplněný čas. Pocit, že jsem doslova v „dobrých rukách“.
PetraHerečka
U Honzy jsem prošla kurzem už podruhé. Jednou v rámci výuky na škole celostní medicíny a podruhé tento víkend 22. a 23.9. a opět to bylo super. Stejně jako minule jsem se dozvěděla spoustu nových věcí, oživila si ty staré a naučila jsem se super techniku na uvolnění krční páteře. Za sebe můžu Honzu jen doporučit ne jen jako lektora, který je vidět, že ví o čem mluví a umí to i předat, ale i jako terapeuta. Vůbec bych se mu nebála svěřit do rukou. Honzo, ještě jednou za mě Velké díky 😉🙏👏👏👏 a opatruj se, snad se ještě někdy potkáme 😉😀🙋🙋.
Diana
Za sebe mohu terapii pomocí shiatsu, tuto reflexologickou poradnu a Honzu Nováka jako citlivého terapeuta velmi doporučit a potvrdit, že mi v mnohém pomohli. Přišla jsem s akutními panickými ataky, potížemi s trávením a dlouhodobou nemocí, vysátá stresujícím způsobem života. Shiatsu terapie mi pomohla dostat se do rovnováhy a uvědomit si spoustu věcí, kterými ubližuji svému tělu a následně tyto věci začít měnit. Zároveň jsem se přiklonila k východní medicíně v kombinaci s tou západní a toto vnímám jako správný krok. Východní medicína nahlíží na člověka jako na celek a když vás bolí hlava, bude se vás ptát, co děláte dobře pro svá játra apod. Rozhodně lepší, než rutinně zobat růžové pilulky a zatěžovat játra o mnoho víc. Nyní se již cítím lépe a děkuji tak Honzovi za vše.
AntonieGrafička